Děkujeme za kontaktování

Brzy se ozveme

Značka REO HEATING vznikla s cílem vyvinout vysoce kvalitní a pokročilou technologii na těch nejlepších komponentech. Našim cílem je přinést špičkovou technologii za přijatelnou cenu do každé domácnosti. Stát se ekologickou domácností a výrazně ušetřit můžete dnes i vy.

Jaká je návratnost investice do tepelného čerpadla značky REO HEATING?

Výborná. Díky účinnosti čerpadla a cenou jeho pořízení. REO R290 má výborný poměr – díky vysoce kvalitním japonským komponentům HITACHI v A+++ při velmi dobré pořizovací ceně TČ. Díky plynulému řízení kompresoru, optimalizaci chladivového okruhu REO R290 a chytrému režimu je zařízení schopno efektivně dodávat topnou vodu o teplotě až 75°C. Technologie plně stejnosměrného invertoru umožňuje jednotce inteligentně upravovat provozní frekvenci a řídit teplotu vody tak, aby se v místnosti udržovala stálá teplota. Dokáže ušetřit až 50 % elektrické energie ve srovnání s ON-OFF jednotkami a až 75 % energie ve srovnání s tradičními elektrokotly. Návratnost vaší investice je díky tomu bezkonkurenční. (U mnohých značkových čerpadel není poměr účinnost/cena zdaleka tak dobrý, přestože mohou mít tato čerpadla nepatrně vyšší účinnost. Pořizovací cena je ale i dvojnásobná.)

Hodí se tepelné čerpadlo i do staršího domu?

Jednoznačně ano. Naše tepelné čerpadlo dokáže být vysoce efektivní i v případě topení do radiátorů. Zvládne výstupní teploty vody až 75 stupňů! I zde samozřejmě obecně platí, že s lepší tepelnou izolací domu (moderní okna, izolovaná střecha apod.) se návratnost investice zkracuje.

Vyplatí se mi vyměnit kotel na tuhá paliva a pořídit TČ?

Při výměně neekologického zdroje topení dostanete dotaci až 140 tisíc (navíc vše vyřídíme za vás), přičemž REO R290 8kw pořídíte už za 129.000,-kč bez dph. Naše tepelná čerpadla velmi efektivně topí nejen do podlah, ale i do klasických radiátorů. Při kombinaci s fotovoltaickou elektrárnou jde o ideální spojení, kdy je TČ následně napájené fotovoltaikou a svým nízkým odběrem případně z baterií. Tím si zkrátíte topnou sezonu až o 50 % a návratnost investice ještě zrychlíte.

Mám plynový kotel – vyplatí se mi jeho výměna za TČ?

I zde mají TČ velmi dobré výsledky. V případě, že bude ve vaší domácnosti primárním zdrojem topení elektřina, máte nárok na lepší sazbu elektřiny u distributora, a tak šetříte už i se spotřebiči. Starší plynové kotle navíc mají účinnost jen kolem 80 %. I zde je TČ mnohem účinnější, tj. úspornější. Pokud uvažujete do budoucna o pořízení vlastní fotovoltaické elektrárny, začnete si nejen pro spotřebiče, ale i pro topení vyrábět vlastní elektřinu (a to v případě plynu prostě nelze).
Cart

No products in the cart.

Create your account